12 prekvapivých faktov o erekcii

12 prekvapivých faktov o erekcii

Či už problém s erekciou máte alebo nie, určite si myslíte, že o penise viete všetko. Lenže erektilná dysfunkcia postihuje 30 miliónov amerických mužov, z ktorých mnohí nechápu, prečo a ako sa vlastne deje.

1. Penisy sú krehké

Áno, penis sa môže zlomiť. Ale nie je to ako zlomená kosť, v penise len prasknú cievy a to spôsobí bolestivý opuch. Podľa britskej Národnej zdravotnej služby až tretina zlomenín penisu nastane počas pohlavného styku, a to keď je partnerka v polohe hore.

2. Erekcia sa deje veľmi skoro

Dokonca už v maternici. Plody mužského pohlavia môžu dosiahnuť erekciu v maternici.

3. Lieky a erektilnú dysfunkciu nie vždy fungujú

Lieky určené mužom na pomoc s erektilnou dysfunkciou pomáhajú zhruba u dvoch tretín prípadov. Magazín Psychology Today uvádza, že niektorí muži potrebujú užívať čoraz väčšie dávky, ktoré majú ale intenzívnejšie vedľajšie účinky.

4. Kratšie penisy dosahujú silnejšiu erekciu

Výskumy dokazujú, že muži s kratšími penismi majú erekciu, ktorá predlží úd o 86 percent. U dlhších penisov je to len 47 percent.

5. Priemerný penis v stave erekcie meria 14,2 cm

Štúdia z roku 2013 sa pokúsila raz a navždy zodpovedať otázku veľkosti penisu. Výsledky: Priemerný penis je v stoporenom stave dlhý 14,2 cm.

Tieto údaje pochádzajú priamo od účastníkov výskumu, ktorí si svoju pýchu odmerali. Takže je ďalšou otázkou, koľko z nich to s nahláseným údajom prehnalo. Do pozornosti dávam tento článok na zväčšenie penisu, ktorý vám poradí bližšie o tomto aké máte reálne možnosti.

6. Najdlhší stoporený penis mal 34,3 cm

Jonah Falcon je tým mužom, ktorý má údajne najdlhší penis na svete. V ochabnutom stave meria 24,1 cm.

7. Erektilná dysfunkcia môže signalizovať závažný zdravotný problém

Sexuálne problémy môžu byť niekedy príznakom väčších problémov. Podľa kliniky Mayo môže byť erektilná dysfunkcia spôsobená srdcovými ochoreniami, cukrovkou, Parkinsonovou chorobou, roztrúsenou sklerózou, vysokým cholesterolom atď. Alebo priapizmus.

8. Na dosiahnutie orgazmu nie je nutná erekcia

Je to tak. Aj muži, ktorí nedokážu dosiahnuť erekciu, môžu mať orgazmus.

9. Životný štýl ovplyvňuje náchylnosť k erektilnej dysfunkcii

Podľa kliniky Mayo, užívanie alkoholu a drog, nadváha, fajčenie, určité lieky a dokonca i nadmerné bicyklovanie môžu viesť k erektilnej dysfunkcii.

10. Muži zažívajú erekciu tri až päťkrát za noc

Každú noc, keď vy spíte, váš penis tvrdo pracuje. Priemerný muž zažíva až do 5 erekcií za noc a každá z nich trvá takmer 30 minút.

11. Stres z erektilnej dysfunkcie ju môže len zhoršiť

Erektilná dysfunkcia môže spôsobiť psychický stres a psychický stres môže spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Keď sú muži frustrovaní zo svoje výkonnosti, to môže len zhoršiť boj s erektilnou dysfunkciou. Pomôže vám návšteva lekára alebo sexuológa.

12. Väčšina mužov s erektilnou dysfunkciou ju vlastne nemajú

Je pravdepodobné, že starší muži zažívajú skôr problém s erekciou, ako so samotnou erektilnou dysfunkciou. To znamená, že dosiahnutie a udržanie si erekcie sa možno stáva čoraz ťažšie, ale nie je to nemožné.